Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 1:

XXV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

Utworzono dnia 18.06.2024

W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2024 r. miała miejsce jubileuszowa XXV edycja Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich, współfinasowana z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Na organizację Przeglądu dofinansowanie  z  Województwa Łódzkiego z Dotacji 2024, w ramach programu „Kulturalnie Regionalnie” na zadanie publiczne p.n.: „Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego” pozyskało  Stowarzyszenie LGD „Między Wartą a Nerem” z siedzibą w Świnicach Warckich.

Gościem tegorocznego jubileuszowego XXV Przeglądu była Orkiestra Dęta ZHP_OSP z Uniejowa, która pod batutą pana Jakuba Pięgota zachwyciła uczestników wydarzenia pięknym koncertem.

Do udziału w tegorocznej edycji Przeglądu zgłosiło się 11 Orkiestr z Powiatu Łęczyckiego: ze Świnic Warckich, z Grabowa, z Mazewa, z Tumu, ze Stemplewa

z Pruszek, z Łęczycy, z Góry Św. Małgorzaty, z Grodziska, z Witoni, z Piątku, zrzeszających łącznie 309 muzyków. Najmłodszy muzyk miał 7 lat, zaś najstarszy 81. Orkiestry biorące udział w Przeglądzie otrzymały: puchary oraz nagrody, którymi, w tym roku były instrumenty muzyczne, zakupione dzięki wsparciu Samorządu Województwa Łódzkiego. Jedną nagrodę oraz puchar ufundowało Starostwo Powiatowe w Łęczycy. Przegląd rozpoczął się wspólnym wykonaniem utworu „Orkiestry Dęte” pod batutą: pana Jakuba Pięgota oraz degustacją jubileuszowego tortu. Ponadto podczas imprezy można było posmakować wielu pyszności i „pikantnych” i słodkich serwowanych przez 6 KGW z gminy Świnice Warckie, soków owocowo - warzywnych Sołectwo Głogowiec oraz kuchni myśliwskiej, pysznych soków owocowych wyciskanych przez Panie z Sołectwa Głogowiec (na sprzęcie udostępnionym nam przez Lokalną Grupę Działania Prym z Parzęczewa

Dziękujemy fundatorom pucharów: ...

 

 

czytaj dalej na temat: XXV Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

Informacja.

Utworzono dnia 29.05.2024

GMINNY OŚRODEK KULTURY W ŚWINICACH WARCKICH

W DNIU 31 MAJA 2024 r.

BĘDZIE NIECZYNNY

czytaj dalej na temat: Informacja.

INFORMACJA DLA ORKIESTR DĘTYCH POWIATU ŁĘCZYCKIEGO !

Utworzono dnia 28.05.2024

W związku z organizacją XXV Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego, który odbędzie się 16 czerwca 2024 r. w Świnicach Warckich w załączniku udostępniamy Regulamin Przeglądu z wprowadzonymi podczas spotkania kapelmistrzów ustaleniami.

Fotorelacja z Festynu Rodzinnego "Trzeźwo, zdrowo i wesoło" i Gminnego Dnia Dziecka

Utworzono dnia 28.05.2024

     W niedzielne popołudnie 26 maja 2024 roku w Świnicach Warckich odbył się XXI Festyn Rodzinny „Trzeźwo, zdrowo i wesoło” połączony z gminnym Dniem Dziecka. Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a współorganizatorami Gmina Świnice Warckie i Zespół Szkolno- Przedszkolny w Świnicach Warckich.

     Wspólna zabawa rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników przez panią Monikę Galankiewicz- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich, szczególnie zaś pana Grzegorza Schreibera - Marszałka Województwa Łódzkiego, panią Sylwię Bartczak- Wójt Gminy Świnice Warckie oraz życzeniami dla mam i dzieci z racji ich święta....

czytaj dalej na temat: Fotorelacja z Festynu Rodzinnego "Trzeźwo, zdrowo i wesoło" i Gminnego Dnia Dziecka

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Utworzono dnia 24.05.2024

To już w najbliższą niedzielę! Gorąco zapraszamy! Czeka moc atrakcji, pysznego jedzenia, a przy okazji można będzie spełnić dobry uczynek gdyż, podczas imprezy będziemy wspierać zbiórkę Michałka Doniaka - chłopca z naszej Gminy, który zbiera na operację w Stanach Zjednoczonych, umożliwiającą mu poruszanie się bez wózka. Michałek marzy o grze w piłkę nożną. Pomóżmy chłopcu spełnić marzenie, aby mógł żyć jak jego zdrowi rówieśnicy. Liczymy na Państwa empatię, hojność i ogromne serce. Rezerwujemy piękną pogodę i w niedzielę spotykamy się na wspólne świętowanie! Do zobaczenia !

czytaj dalej na temat: SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Sukcesy Szkólki Wędkarskiej

Utworzono dnia 17.05.2024

Takie oto okazy udało się złowić członkom Szkółki Wędkarskiej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultuy w Świnicach Warckich. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszej ekipy! Spotykamy się w każdą sobotę w GOKu o godzinie 9:00.

czytaj dalej na temat: Sukcesy Szkólki Wędkarskiej

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 163

W tym miesiącu: 565

W poprzednim miesiącu: 465

Wszystkich: 34476