Integracyjny Festiwal Pieśni Ku Czci Św. Faustyny "Miłosierne Nutki"

Integracyjny Festiwal Pieśni ku Czci Świętej Faustyny „Miłosierne Nutki”

Celem Festiwalu jest:

- integracja twórców amatorskiego ruchu artystycznego środowisk osób sprawnych i niepełnosprawnych z województwa łódzkiego

- stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego, promocja talentów

- popularyzacja śpiewu pieśni religijnych o tematyce bożego miłosierdzia

Festiwal realizowany jest wysiłkiem wielu ludzi poprzez pozyskanie funduszy i przygotowanie całodniowej imprezy. Wśród artystów są soliści, zespoły ludowe, wokalne i muzyczne. Prezentują 2-3 utwory. Przeważnie pieśni o tematyce religijnej, ale śpiewają również inne utwory z przesłaniem dobra, miłości, radości z życia. Nie ma pokonanych, ani zwycięzców. Wszyscy uczestnicy odnoszą sukces dzieląc się swoim talentem i łącząc w wymianie swojej twórczości artystycznej. Po każdym występie organizatorzy wraz z gośćmi wręczają dyplomy i upominki artystom, natomiast goście otrzymują podziękowania za wsparcie. Pismo Święte zachęca wielokrotnie, aby poprzez muzykę oddawać chwałę Bogu. „Śpiewajcie Mu pieśń nową, grajcie pięknie z okrzykiem radosnym (PS.33,3) i tak czynią wszyscy uczestnicy tego festiwalu.

Jest to jednodniowa impreza plenerowa, która planowana jest na sierpień przed Ołtarzem polowym Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny w Świnicach Warckich z okazji jej urodzi o zasięgu regionalnym.