Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...”

Głównym celem imprezy jest ukazanie dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych, wymiana doświadczeń między kapelmistrzami i uczestnikami przeglądu. Uaktywnianie oraz podnoszenie poziomu artystycznego orkiestr dętych. Integracja oraz rozbudzanie aktywności kulturalnych w gminach powiatu łęczyckiego.

Przegląd rozpoczyna się przemarszem orkiestr ulicami Świnic Warckich od budynku OSP na boisko sportowe. Zgodnie z hasłem „Jest w orkiestrach dętych jest jakaś siła...” wspólnie muzycy z orkiestr dętych biorących udział w przeglądzie, wykonują utwóry: "Rycerze Floriana" i „Orkiestry Dęte”. Następnie rozpoczynają się przesłuchania orkiestr dętych  z terenu powiatu łęczyckiego. Na zakończenie wręczane są puchary, dyplomy i nagrody.

Jest to impreza jednodniowa planowana na czerwiec,

na placu sportowym o zasięgu

regionalnym- powiatowym w kategorii muzyka, rozrywka.