FESTYN "TRZEŹWO, ZDROWO I WESOŁO W ŚWINICACH WARCKICH

Festyn rodzinny "Trzeźwo, zdrowo i wesoło" już za nami! W niedzielne popołudnie 26 maja 2019 roku przy pięknej słonecznej pogodzie bawiły się całe rodziny, na które czekało wiele atrakcji. Pasjonaci sportu mogli podziwiać rozgrywki meczowe dzieci z mamami, a także oldbojów z młodzieżą. Nie mogło zabraknąć biegu rodzinnego wokół boiska sportowego. Ponadto na naszej nowej mobilnej scenie zakupionej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 na dzieci czekało widowisko teatralne, występy młodych wokalistów i tancerzy z naszej gminy, a także czytane przez Panią Wójt gminy Świnice Warckie Sylwię Prażnowską  oraz Przewodniczącą Rady gminy Panią Halinę Jeżak - wiersze Juliana Tuwima, do których potem dzieci wspólnie z rodzicami, babciami  i dziadkami tworzyły na brystolach piękne ilustracje. Wszystkie konkurencje i aktywności nagradzane były atrakcyjnymi nagrodami. Dużym zainteresowaniem maluchów i nie tylko cieszyło się "Wesołe Miasteczko" oraz wspaniałe przepyszne i orzeźwiające soki owocowe przyrządzane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Prym" z Parzęczewa. Na uczestnikow czekały również słodkości, kawa i herbata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za świetną frekfencję oraz aktywne uczestnictwo w naszych propozycjach. Dla nas organizatorów jest to najlepsza zapłata za trud włożony w organizację imprezy. Dziękujemy także sponsorom za wsparcie rzeczowo-finansowe, tj. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Świnickiej, Stowarzyszeniu PRYM z Parzęczewa, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Świnicach Warckich, Powszechnej Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM” z Turku, Sieci marketów Spółki Akcyjnej “DINO POLSKA”, Państwu Anecie i Krzysztofowi Barasom, Spółce Akcyjnej Hutrap z Łęczycy oraz Lokalnej Grupie Działania „Między Warta a Nerem”. Dzięki ich wsparciu łatwiej nam było uatrakcyjnić ten dzień wspaniałym rodzinom naszej gminy!

Festyn rodzinny "Trzeźwo, zdrowo i wesoło" - 2019

Utworzono dnia 29.05.2019, 18:19