Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Feryjne zajęcia plastyczne dla dzieci.

Utworzono dnia 31.01.2024

Za nami pierwsze feryjne zajęcia plastyczne. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy, tworząc wspaniałe rysunki oraz serduszka z ukrytą wiadomością .

czytaj dalej na temat: Feryjne zajęcia plastyczne dla dzieci.

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Utworzono dnia 30.01.2024

Zabawy dzieci ze świetlicy szkolnej, które wraz z opiekunkami chętnie nas odwiedzają. Początek spotkania to zazwyczaj rozgrzewka ,która wprowadza nas w zabawowy nastrój. Proponowane są zabawy sportowe i zabawy taneczno- ruchowe przy piosenkach integracyjnych. Dzieci lubią zdrową rywalizację- gratulują wygranym. Wiedzą ,że każde zajęcia to integracja i mile spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.

czytaj dalej na temat: Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Spotkanie podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego

Utworzono dnia 29.01.2024

W piątkowe przedpołudnie - 26.01.2024 roku, z racji 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego (22.01.1863 r.) odbyło się spotkanie z panem Piotrem Rodziewiczem (historykiem, regionalistą, pasjonatem okresu walk narodowowyzwoleńczych), podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego, którym był rok 2023. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury we współpracy ze Szkołą Podstawową w Świnicach Warckich. W spotkaniu udział wzięły klasy VII i VIII oraz ich wychowawcy.... 

czytaj dalej na temat: Spotkanie podsumowujące obchody Roku Powstania Styczniowego

Zajęcia rehabilitacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury.

Utworzono dnia 19.01.2024

Nowy Rok i zaczynamy ćwiczenia poprawiając sprawność psychiczną, fizyczną i ruchową co pozwala na łatwiejsze wykonywanie czynności życia codziennego. Po ćwiczeniach rozciągających zaczęliśmy ćwiczenia z muzyką .Wszyscy zgodnie stwierdzili ,ze każdy ruch to poprawa zdrowia i przypływ dobrej energii. Zapraszamy za tydzień, w każdy czwartek do sali GOK-u na godzinę 12:30.

czytaj dalej na temat: Zajęcia rehabilitacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury.

Warsztaty UTW z wyplatania lawendy z wikliny papierowej.

Utworzono dnia 19.01.2024

Na ostatnim spotkaniu Uniwersytetu tworzyliśmy z wikliny papierowej lawendę. Wszystkie panie były zaangażowane, a i panowie zaczęli próbować. Wychodziło Im to całkiem nieźle .Każdy z nas zabrał ze sobą garść wiadomości , które przekazała nam Pani Zosia Karkowska .Takie cuda, których nauczyliśmy się na warsztatach to niepowtarzalny prezent ,by móc kogoś obdarować .Dziękujemy Zosi za to, że była z nami i poświęciła dla nas swój czas .

czytaj dalej na temat: Warsztaty UTW z wyplatania lawendy z wikliny papierowej.

Koncert Cantabile w DPS w Łęczycy.

Utworzono dnia 17.01.2024
W dniu 16 stycznia 2024r. Zespół Wokalny Cantabile działający przy GOK w Świnicach Warckich pod kierownictwem Pawła Lewińskiego, po raz drugi odwiedził mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy. Zarówno podopieczni, jak i pracownicy mogli uczestniczyć w koncercie kolęd i pastorałek, który w tak profesjonalnym wykonaniu dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. W koncercie uczestniczył również Starosta Łęczycki Janusz Milczarek. Członkowie Zespołu nie przyjechali do DPS w Łęczycy z pustymi rękoma – podarowali mieszkańcom pyszne ciasta
i słodycze. Podopieczni mieli zapewnioną ucztę nie tylko dla duszy, ale również dla ciała. Wspaniała atmosfera oraz rodzinny klimat stworzony wspólnym kolędowaniem na długo pozostaną w pamięci mieszkańców i pracowników.

 

czytaj dalej na temat: Koncert Cantabile w DPS w Łęczycy.

Zabawy taneczne z dziećmi z przedszkola.

Utworzono dnia 16.01.2024

Dziś do GOKU zawitały przedszkolaczki. Na początku troszkę nieśmiałe, ale już w dalszej części zabawy było co niemiara .Były piosenki ,które dzieci znają z zajęć z przedszkola ,zabawy w kole i zawody . Dzieci dobrze sobie radziły i z uśmiechem wróciły do placówki na obiad.

czytaj dalej na temat: Zabawy taneczne z dziećmi z przedszkola.

Zajęcia taneczne dla dzieci ze świetlicy szkolnej.

Utworzono dnia 16.01.2024

W poniedziałek GOK odwiedziły dzieci ze świetlicy szkolnej. Same opracowały zajęcia naprowadzając ,ze chcą się bawić tanecznie i sportowo. Były tańce w kole i zawody -wyścigi .Dzieci kibicowały swoim drużynom i świetnie się przy tym bawiły. Wiadomo bowiem, że taniec poprawia nam nastrój ,dodaje chęci do życia , wyzwala w nas energię i poprawia nastrój.

Bożonarodzeniowy koncert kolęd w Świnicach Warckich

Utworzono dnia 15.01.2024

W dniu 14 stycznia b.r. sympatycy klimatycznych koncertów bożonarodzeniowych, mieli okazję wysłuchania bożonarodzeniowego koncertu kolęd, który odbył się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny w Świnicach Warckich. W koncercie wzięły udział: Orkiestra dęta OSP Świnice Warckie oraz Orkiestra dęta OSP Stemplew, Zespół wokalny "Cantabile" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury wraz z organistką Siostrą Almą. W występie solowym wystąpiła Siostra Tymotea ze....

czytaj dalej na temat: Bożonarodzeniowy koncert kolęd w Świnicach Warckich

KONCERT KOLĘD W ŚWINICKIM SANKTUARIUM

Utworzono dnia 09.01.2024

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 352

W poprzednim miesiącu: 425

Wszystkich: 33798