Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 5:

FITNESS DLA DOROSŁYCH

Utworzono dnia 18.09.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaprasza na zajęcia Fitness dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października br. tj. (czwartek) o gdz. 19.00.

Projekt - "Pod biało-czerwoną"

Utworzono dnia 09.09.2020

Do realizacji projektu w naszej gminie potrzebne jest oddanie minimum 100 głosów mieszkańców gminy ! Kliknij na link i oddaj swój głos.:
https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

czytaj dalej na temat: Projekt - "Pod biało-czerwoną"

Projekcja filmu "Pilecki"

Utworzono dnia 07.09.2020

W dniu 4 września 2020 r. miała miejsce ostatnia w tym sezonie piąta projekcja kina letniego, a druga zrealizowana we współpracy z ks. Januszem Kowalskim – kustoszem Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, która odbyła się przed ołtarzem polowym Sanktuarium. Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaproponował tym razem dokument fabularny w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego „PILECKI”, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci, jako nawiązanie do 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Bohater filmu - Rotmistrz Witold Pilecki to człowiek, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by wysłać do aliantów raporty o sytuacji więzionych tam osób. Po ucieczce z obozu Pilecki wrócił do Warszawy i pracował w konspiracji. Brał udział w Powstaniu Warszawskim, a po wojnie walczył z komunistycznym reżimem. W 1948 roku został skazany w pokazowym procesie i stracony. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – nazizmem i sowieckim komunizmem. Polak, którego brytyjski historyk Michael Foot uznał za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu podczas II wojny światowej. Przez ponad 40 lat nie wolno było wymawiać w Polsce jego nazwiska. Dziś już można. Projekcję zakończyła krótka modlitwa za wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za naszą ojczyznę Polskę.

Dziękczynienie za plony w gminie Świnice Warckie

Utworzono dnia 01.09.2020

Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne w Świnicach Warckich miały miejsce w dniu 30 sierpnia br.  Rolnicy, ich rodziny oraz władze samorządowe spotkały się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Faustyny, gdzie dziękczynną Mszę Świętą  w intencji rolników  sprawowali ks. kustosz Janusz Kowalski i ks. kan. Kryspin Kaźmierczak. W słowie Bożym skierowanym do wiernych zgromadzonych w świątyni ks. Kustosz zwrócił m.in. uwagę na uczciwość rolników w zakresie przepisów dotyczących stosowania środków wspomagających rozwój roślin. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowała S. Alma Zawadzka – przełożona świnickiej wspólnoty ZMBM wraz z zespołem wokalnym Cantabile, a także Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Świnicach Warckich, przy dźwiękach której m. in. uroczyście wprowadzono wieniec dożynkowy oraz na zakończenie świętowania częstowano chlebkami i pamiątkowymi miodkami. Tegoroczni  Starostowie  Dożynek  Pani  Joanna Kaszubska z Gusina i Pan Dariusz Bielawski z Władysławowa staropolskim obyczajem przekazali chleb na ręce Wójta Gminy Świnice Warckie Pani Sylwii  Bartczak, która przypomniała o ciężkiej pracy na roli oraz o obowiązkach wobec Ziemi, dzięki której nie jesteśmy głodni. Po Mszy Świętej miało miejsce częstowanie uczestników chlebem i miodem z zachowaniem zasad sanitarnych. Współorganizatorami tegorocznego dziękczynienia za plony był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich oraz sołectwa: Gusin, Piaski i Władysławów. Dziękujemy sołectwu Piaski za przygotowanie pięknego wieńca dożynkowego nawiązującego swą wymową do przypadającej w tym roku 100 rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II, sołtysowi sołectwa Gusin Panu Cezaremu Janiakowi za ofiarowane chlebki dożynkowe oraz Panu Henrykowi Bielawskiemu za ofiarowany miód do procesji z darami.

Dziękujemy Służbie Liturgicznej Dorosłych za oprawę Liturgii oraz wszystkim rolnikom, którzy wraz z nami złożyli Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Zapraszamy za rok, mając nadzieję, że odbędzie się ono już w tradycyjnym wydaniu.

czytaj dalej na temat: Dziękczynienie za plony w gminie Świnice Warckie

Zapraszamy na plenerową projekcję filmu "Pilecki" w 81 rocz. wybuchu II wojny światowej.

Utworzono dnia 28.08.2020

Zapraszamy na plenerową projekcję filmu "Pilecki" w 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej na godz. 20:00! Prosimy pamiętać o wymogach reżimu sanitarnego. Wskazany koc lub ciepła kurtka! :)

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na plenerową projekcję filmu "Pilecki" w 81 rocz. wybuchu II wojny światowej.

Projekcja filmu: "MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE"

Utworzono dnia 26.08.2020

 

25 sierpnia br. odbył się czwarty w tym sezonie plenerowy pokaz kina letniego. Tym razem miał on miejsce na placu przy Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich. Tematem pokazu był film o naszej rodaczce św. Faustynie Kowalskiej pt.: „Miłość i miłosierdzie”. Film wzbudził duże zainteresowanie, co przełożyło się zarówno na frekwencję, jak i na godny filmu odbiór. Dziękujemy ks. Januszowi Kowalskiemu – kustoszowi Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich za życzliwość i współpracę, a wszyskim odbiorcom za zainteresowanie naszą propozycją! ...

 

czytaj dalej na temat: Projekcja filmu: "MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE"

Pokazowy trening boksu tajskiego

Utworzono dnia 25.08.2020

W poniedziałek 24 sierpnia 2020 roku na kompleksie sportowym „Orlik2012” odbył się pokazowy trening boksu tajskiego. Pokazowe zajęcia sportowe poprowadzili zaproszeni przez Panią Justynę Radecką , Panowie Arkadiusz Żeleśkiewicz, Miłosz Terpilowski i Patryk Krajewski  z...

czytaj dalej na temat: Pokazowy trening boksu tajskiego

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 50

W poprzednim tygodniu: 50

W tym miesiącu: 133

W poprzednim miesiącu: 283

Wszystkich: 15472