Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Wyjazd dzieci do Doliny Skrzatów- Parku Rozrywki

Utworzono dnia 13.10.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich przy współpracy z LKS Świnice Warckie zorganizował wyjazd dla dzieci do Doliny Skrzatów- Parku Rozrywki, Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji. Dolina Skrzatów to magiczne miejsce pełne uliczek, domków i  figur...

czytaj dalej na temat: Wyjazd dzieci do Doliny Skrzatów- Parku Rozrywki

ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE Z ELEMENTAMI FITNESSU DLA DZIECI

Utworzono dnia 07.10.2020

Rozpoczęły się zajęcia zajęcia taneczno-ruchowe z elementami fitnessu dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Spotkania będą w każdy wtorek o godz. 17.00.  

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE Z ELEMENTAMI FITNESSU DLA DZIECI

Fitness dla dorosłych

Utworzono dnia 07.10.2020

Rozpoczęły się zajęcia Fitnessu dla osób dorosłych, które prowadzi instruktor Żaneta Wielgus w każdy czwartek o godz. 19.00.

czytaj dalej na temat: Fitness dla dorosłych

Remont i termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich

Utworzono dnia 05.10.2020

Gmina Świnice Warckie przystąpiła do realizacji długo wyczekiwanej inwestycji p.n.: „Remont i termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich”. W dniu 1 września b.r. nastąpiło oficjalne wprowadzenie na obiekt i przekazanie budynku, terenu wokół budynku oraz pomieszczeń przeznaczonych do remontu wykonawcy, Firmie „R-B System Łukasz Jesionowski”  .

Wprowadzenia na obiekt i przekazania robót remontowych dokonali przedstawiciele Zamawiającego, czyli Gminy Świnice Warckie: Anna Matusiak – Z-ca Wójta Gminy Świnice Warckie, Monika Galankiewicz – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich oraz Aleksandra Sachajko - Firma Sachajko-Projekt, sprawująca nadzór budowalny nad pracami.

Na operację pod nazwą „Rozwój infrastruktury kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej
w miejscowości Świnice Warckie” gmina Świnice Warckie pozyskała dofinansowanie z Województwa Łódzkiego w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększanie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Operacja ta jest zgodna z celem ogólnym Lokalnej Strategii Rozwoju ll. Wzrost konkurencyjności obszarów rybactwa i akwakultury LSR do 2022 r. oraz celem szczegółowym ll.1 Rozwój infrastruktury lokalnej związanej z działalnością rybacką do 2022 r. Operacja wpisuje się w przedsięwzięcie ll.1.1. Rekreacja i turystyka z ikrą w tle. Celem operacji jest rozszerzenie oferty kulturalno-turystyczno-rekreacyjnej w oparciu o zasoby lokalne.

Gmina Świnice Warckie w akcji „sadziMY”

Utworzono dnia 22.09.2020

W dniu 18.09.2020 roku Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oficjalnie zainaugurowali drugą ogólnopolską akcję sadzenia drzew pod hasłem „#sadziMY”.  - Od samego początku liczyliśmy, że ta akcja zjednoczy nasze społeczeństwo we wszystkich...

czytaj dalej na temat: Gmina Świnice Warckie w akcji „sadziMY”

ZAJĘCIA TANECZNO-RUCHOWE Z ELEMENTAMI FITNESSU DLA DZIECI

Utworzono dnia 18.09.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaprasza na zajęcia taneczno-ruchowe z elementami fitnessu dla dzieci i młodziży w dniu 6 października br. /tj. wtorek/ w sali GOK. Grupa pierwsza od 7 do11 lat o godz. 17.00 , natomiast druga grupa od 12 do16 lat o godz 17.50.

FITNESS DLA DOROSŁYCH

Utworzono dnia 18.09.2020

Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaprasza na zajęcia Fitness dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października br. tj. (czwartek) o gdz. 19.00.

Projekt - "Pod biało-czerwoną"

Utworzono dnia 09.09.2020

Do realizacji projektu w naszej gminie potrzebne jest oddanie minimum 100 głosów mieszkańców gminy ! Kliknij na link i oddaj swój głos.:
https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

czytaj dalej na temat: Projekt - "Pod biało-czerwoną"

Projekcja filmu "Pilecki"

Utworzono dnia 07.09.2020

W dniu 4 września 2020 r. miała miejsce ostatnia w tym sezonie piąta projekcja kina letniego, a druga zrealizowana we współpracy z ks. Januszem Kowalskim – kustoszem Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny, która odbyła się przed ołtarzem polowym Sanktuarium. Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zaproponował tym razem dokument fabularny w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego „PILECKI”, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci, jako nawiązanie do 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Bohater filmu - Rotmistrz Witold Pilecki to człowiek, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by wysłać do aliantów raporty o sytuacji więzionych tam osób. Po ucieczce z obozu Pilecki wrócił do Warszawy i pracował w konspiracji. Brał udział w Powstaniu Warszawskim, a po wojnie walczył z komunistycznym reżimem. W 1948 roku został skazany w pokazowym procesie i stracony. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – nazizmem i sowieckim komunizmem. Polak, którego brytyjski historyk Michael Foot uznał za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu podczas II wojny światowej. Przez ponad 40 lat nie wolno było wymawiać w Polsce jego nazwiska. Dziś już można. Projekcję zakończyła krótka modlitwa za wszystkich, którzy walczyli i oddali życie za naszą ojczyznę Polskę.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 361

W poprzednim miesiącu: 290

Wszystkich: 13940