Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

Deklaracja dostępności

Gminny Ośrodek Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://gokswinicewarckie.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Zdjęcia w formie skanów publikowane na stronie (zaproszenia, ogłoszenia, plakaty, itp.) nie posiądają pełnego oczytu tekstowego ich treści  dla osób niepełnosprawnych.

Niektóre filmy, relacje filmowe publikowane na stronie nie posiadają opcji napisów tekstowych umożliwiających odczyt ich relacji dla osób niepełnosprawnych.

 

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Monika Galankiewicz — mejlowo gokswinice@poczta.fm lub telefonicznie 632881130.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Siedziba Gminnego Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich znajduje się w budynku przy ulicy Kościuszki 18. Przed obiektem znajduje się niewielki plac z ozdobnym żywopłotem. Na placu rośnie świerk ozdobny, zainstalowana jest ławka fotowoltaiczna oraz ozdobny kwietnik.  Budynek posiada dwa wejścia: główne i dodatkowe do dwóch pomieszczeń biurowych na parterze. Obydwa od strony ulicy Kościuszki. Przed wejściem głównym do budynku znajduje się półkoliste podwyższenie z kostki brukowej o wysokości 10 cm, nie jest przystosowane do wjazdu wózka inwalidzkiego. Główne wejście do budynku prowadzi przez jednoskrzydłowe drzwi, o szerokości 105 cm i wysokość 200 cm, które nie posiadają funkcji automatycznej. Drugie wejście do budynku znajduje się w pobliżu wejścia głównego i posiada jednoskrzydłowe drzwi o szerokości 90 cm i wysokości 200 cm z możliwością wjazdu wózka inwalidzkiego.

Ze względu na starą architekturę przedwojennego budynku, który w latach 80 tych został przebudowany z ówczesnego Urzędu Gminy i adaptowany na siedzibę Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, obiekt nie ma możliwości pełnego zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt. 1 i 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Jednakże Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich zapewnia osobom niepełnosprawnych alternatywny dostęp. W budynku znajduje się schodołaz gąsiennicowy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim umożliwiający pokonanie barier w postaci schodów wewnątrz budynku i wcześniej wspomnianego podwyższenia z kostki brukowej przed wejściem do budynku.  W budynku nie ma toalet przystosowanych dla osób  ze szczególnymi potrzebami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.

Po wejściu do budynku na parterze znajduje się hol, w którym po lewej stronie znajduje się wejście do Gminnej Biblioteki Publicznej z drzwiami otwierającymi się na zewnątrz, w prawą stronę, o szer. 80 cm, na wprost znajdują się schody o szerokości 120 cm prowadzące na piętro, gdzie na wprost schodów znajdują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe na salę widowiskową, otwierające się na zewnątrz w lewą i prawą stronę, o szerokości 122 cm, ze schodów korytarzem o szerokości 120 cm w prawo, po prawej stronie korytarza znajdują się toalety, z dwoma kabinami wewnątrz po prawej stronie oraz umywalką znajdującą się przed wejściem do kabin po lewej stronie. Natomiast ze schodów korytarzem w lewo, po lewej stronie korytarza znajdują się drzwi do biura, otwierające się do środka, w lewą stronę, o szerokości 80 cm. Po prawej stronie korytarza znajdują się drugie drzwi do sali widowiskowej otwierane na zewnątrz w lewą stronę, drzwi o szer. 80 cm z 20 cm. W dalszej części korytarza znajdują się drzwi do pomieszczenia socjalnego, otwierane do środka, w lewą stronę, o szerokości 80 cm, na wprost znajdują się drzwi do pokoju dyrektora otwierane do środka, w lewą stronę, o szerokości 80cm. Klatka schodowa wyposażona jest w jednostronne poręcze bez podjazdów dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

W budynku na I kondygnacji znajduje się pokój biurowy biblioteki oraz wypożyczalnia, czytelnia i toaleta dla pracowników. W części parterowej nie ma ogólnodostępnej toalety.

Na II kondygnacji  znajduje się sala widowiskowa, zaplecze kuchenne, biuro, pokój dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, pomieszczenie socjalne oraz toaleta dla pracowników i ogólnodostępna, która nie jest przystosowana dla osób z szczególnymi potrzebami. Górny korytarz o szerokości 120 cm nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku (jest zbyt wąski do wykonywania manewrów wózkiem).

Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej znajduje się ogólnodostępny czterostanowiskowy parking. Na parkingu nie ma miejsc wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Nadmieniamy, że niniejszy opis dostępności architektonicznej nie uwzględnia zagadnień związanych z innymi aspektami pomocowymi dla osób niepełnosprawnych (osób niepełnosprawnych ruchowo, osób posiadających dysfunkcje o charakterze sensorycznym: niewidomi i niesłyszący oraz osoby niepełnosprawne intelektualnie), jakie mogłyby być potencjalnie zastosowane w budynku użyteczności publicznej, czyli np.: informacji głosowych, pętli indukcyjnych (środków wspomagania słuchu), możliwości tłumaczenia języka migowego, odpowiedniego dla tych niepełnosprawności oznakowań pomieszczeń, korytarzy (przy pomocy alfabetu Braille’a, oznaczeń kontrastowych lub oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niewidomych).

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Dobiecki Roman, adres poczty elektronicznej gokswinice@poczta.fm. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 632881130. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny