Wielka radość na Przeglądzie w Świnicach Warckich

W dniu 11 czerwca 2017 roku w Świnicach Warckich odbył się XIX Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego, w którym uczestniczyło 10 orkiestr dętych:

Stowarzyszenie Gminnej Orkiestry Dętej w Górze Św. Małgorzaty, Ochotnicza Orkiestra Dęta przy OSP Pruszki, Orkiestra Dęta OSP Witonia, Orkiestra Dęta OSP w Mazewie, Orkiestra Dęta OSP  Piątek, Orkiestra Dęta OSP  Świnice Warckie, Orkiestra Dęta OSP Stemplew, Orkiestra Dęta OSP Grodzisko, Orkiestra Dęta  z Gminy Łęczyca, Orkiestra Dęta OSP w Tumie.

Orkiestry prezentowały swój poziom artystyczny w muzyce marszowej na ulicy Jana Pawła II oraz w koncercie. Licznie zgromadzona publiczność upajała się pięknym brzmieniem muzyki. Każda orkiestra dęta uczestnicząca w Przeglądzie otrzymała: puchar, dyplom, nagrodę oraz upominki. Szczególną radość wśród muzyków wzbudzały nagrody, nowe instrumenty trąbki i bębny, które natychmiast ożywały i wydawały piękne dźwięki, dzięki doskonałym umiejętnościom uzdolnionych mieszkańców powiatu łęczyckiego. Fundatorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Ziemi Łęczyckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich.

Puchary ufundowali: Starosta Łęczycki, Wójt Gminy Świnice Warckie, Przewodniczący Rady Gminy Świnice Warckie, Prezes Stowarzyszenia Mamy Wielkie Serca, Prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej, Prezes ZGm ZOSP RP Świnice Warckie, Prezes ZOP ZOSP RP w Łęczycy,  Prezes RSP Świnice Warckie, Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Łęczycy, Dyrektor LBS Strzałkowo Oddział Świnice Warckie, Dyrektor GOK Świnice Warckie.

Sponsorzy: RSP Świnice Warckie, LBS Strzałkowo Oddział Świnice Warckie, Tremy Uniejów, HURTAP Łęczyca, TUW Łęczyca i zespół KWINTA BAND z Łęczycy.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Tadeusz Bednarek