Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

XII edycja Dnia Ziemniaka Województwa Łódzkiego

Utworzono dnia 21.09.2022

 

18 września b.r. w Świnicach Warckich miała miejsce XII edycja Dzień Ziemniaka Województwa Łódzkiego. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Partnerem było Województwo Łódzkie. Wydarzenie to połączone było z Piknikiem z Produktem Polskim - powiatowy etap „Bitwy Regionów 2022” Województwa Łódzkiego oraz z Piknikiem z Marią Konopnicką, na który Sołectwo Głogowiec pozyskało grant z Województwa Łódzkiego. W Bitwie Regionów wzięło udział 9 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu łęczyckiego racząc komisję i wszystkich uczestników wydarzenia wykwintnymi potrawami. W Bitwie Regionów I miejsce zajęło KGW Leźniczanki, II KGW Chorki, III KGW Świnice Warckie. Sołectwo Głogowiec w ramach Pikniku oferowało świeże soki owocowe wyciskane na zakupionym w ramach grantu sołeckiego sprzęcie. Pracownia Artystyczna działająca na terenie Sołectwa przygotowała zabawy plastyczne dla dzieci obejmujące tematem twórczość Marii Konopnickiej.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich
wraz z UTW działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich przygotowała natomiast Narodowe Czytanie „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

Podczas imprezy bawiły się całe rodziny uczestnicząc w różnorakich konkursach: np. wiedzy o ziemniaku, na największego ziemniaka i osobliwego w kształcie ziemniaka, a także rzeźby w ziemniaku.

      Ponadto w programie imprezy znalazło się wiele atrakcji:  wjazd z grupą motocyklistów z Łęczycy i koronacja pary królewskiej – Króla Tartufla i Królowej Bulbiatki - miłościwie nam panującej przez najbliższy rok, prezentacja odmian ziemniaka, konsultacje i doradztwo z zakresu produkcji ziemniaka, oferty firm rolniczych i obsługujących rolnictwo, degustacja potraw ziemniaczanych: placków ziemniaczanych – przygotowanych przez członków Stowarzyszenia „Mamy Wielkie Serca”, sałatek ziemniaczanych – przygotowanych przez członków UTW w Świnicach Warckich, zalewajki – przegotowanej przez członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz mnóstwa smacznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Wiśniowa Góra, Ewa Olczak oraz Zespół „Atest”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z DJ Michałem.

 

Fot. Marlena Strychalska

Tekst: Monika Galankiewicz

XII edycja Dnia Ziemniaka Województwa Łódzkiego i Piknik z Produktem Polskim

Utworzono dnia 21.09.2022, 13:42

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 85

W poprzednim miesiącu: 797

Wszystkich: 22434