Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich

GMINNO - PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY

Utworzono dnia 21.09.2022

W niedzielne popołudnie 11 wrzenia 2022 r. w miejscowości Chwalborzyce odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Świnice Warckie. Starostami tegorocznych dożynek byli: pani Karola Przybylska i pan Andrzej Więckowski. Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. dziękczynną w miejscowej świątyni, którą sprawował proboszcz, ks. Wojciech Flasiński. Po przejściu barwnego korowodu, prowadzonego przez Orkiestrę Dętą ze Stemplewa, na plac miał miejsce obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy pani Wójt Sylwii Bartczak oraz dzielenie i częstowanie chlebem z miodem. Część obrzędową poprowadził Zespół śpiewaczy Świniczanki z Kapelą Ludową. Na scenie wystąpili: Zespół śpiewaczy Świniczanki z Kapelą Ludową, Orkiestra Dęta ze Stemplewa, Zespół Effatha, Ewa Olczak oraz DJ Michał. W gminne dziękczynienie, z pięknymi wieńcami włączyły się sołectwa: Chorzepin, Chwalborzyce, Domanin, Drozdów, Gusin, Kozanki Podleśne, Piaski, Stemplew oraz Sołectwo Świnice Warckie wraz z KGW Świnice Warckie. Wszystkim sołectwom dziękujemy za inicjatywę i włożony trud w wykonanie tak pięknych wieńców. Szczególne podziękowania za współdziałanie z ofertą GOK kierujemy do  trzech sołectw: z  Kazanek Podleśnych, z Piask i ze Świnic Warckich wraz z KGW Świnice Warckie, które wykonały swoje wieńce w ramach warsztatów z wyplatania wieńców dożynkowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich, pod okiem instruktorki – pani Alicji Pawłowskiej. Uczestnicy warsztatów nabyli wiele nowych umiejętności.

              W tym dniu można było degustować wyroby Mleczarni „Turek”, grochówkę przygotowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbaski z grilla przygotowane przez KGW Świnice Warckie oraz pyszny bigos przygotowany przez KGW Stemplew. Można było również posmakować kanapeczek z pyszną pastą rybną przygotowaną przez LGD PRYM i Z IKRĄ oraz świeżych soków owocowych przygotowywanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pani Sołtys z Głogowca. Były również przezabawne konkursy przeprowadzone przez członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej.

              W organizację dożynek włączył się powołany do tego celu Komitet Organizacyjny, w skład którego weszły:  Gmina Śwince Warckie, OSP Chwalborzyce, Parafia Chwalborzyce, Dwór Kozanki, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej, KGW Świnice Warckie oraz KGW Stemplew. Organizację dożynek wsparło KGW Domanin.

Koordynatorem działań był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich.

 

Fot.: Marlena Strychalska

Tekst: Monika Galankiewicz

GMINNO - PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY

Utworzono dnia 21.09.2022, 11:15

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 64

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 85

W poprzednim miesiącu: 797

Wszystkich: 22434